Wizytówka to jeden z podstawowych druków biznesowych. Ta mała karteczka z danymi kontaktowymi towarzyszy niemal każdemu spotkaniu biznesowemu. O jej potencjale świadczą cieszące się dużą popularnością spotkania i loterie wizytówkowe organizowane z okazji targów i konferencji. Jak sprawić, żeby w pełni wykorzystać jej możliwości marketingowe? Blue Space przedstawia kilka prostych i tanich tricków, dzięki którym Twoja wizytówka zapadnie w pamięć każdemu.

Foliowanie

Laminowanie cienką warstwą folii nada wizytówce prestiżu a także podniesie jej jakość. Wydruk taki stanie się bardziej odporny za zagniecenia, wilgoć i rozdarcie. Będzie on również przyjemniejszy w dotyku. Zwykle drukarnie oferują powlekanie folią matową lub błyszczącą. W Blue Space stosujemy również uszlachetnienie typu soft-touch, które nada wydrukowi fakturę zbliżoną do delikatnego aksamitu. Warto wiedzieć, że możemy foliować jednostronnie i dwustronnie oraz na każdej ze stron zastosować inny laminat.

foliowana - wizytówka 2

Lakierowanie

Stosując lakier zabezpieczamy druk przed ścieraniem. Pod kątem estetycznym, możemy uzyskać efekt zmatowienia lub nabłyszczenia wydruku. Najbardziej spektakularnym zabiegiem jest wybiórcze nałożenie lakieru na wybrany element projektu. Dzięki temu możemy np. osiągnąć  efekt błyszczącego logo firmy bez zmiany faktury całości.

lakier wybiórczy - wizytówka

Zaokrąglanie narożników

To najprostsza forma zmiany standardowego kształtu bez konieczności inwestowania w wykrojnik. Odpowiednie ścięcie rogów komponujące się z projektem może nadać wizytówce odrobinę zadziorność i unikatowej formy.

rogi

Przede wszystkim musimy pamiętać, że najważniejszy jest dobry projekt. Powinien być schludny, nie przeładowany treścią, z wyraźnie zaznaczonymi informacjami, które interesują odbiorcę czyli adres, telefon, e-mail i stanowisko. Ważna jest również ekspozycja logotypu firmy i krótka informacja o branży. Dodanie kodu QR przenoszącego na witrynę internetową firmy pozwoli na szybkie wczytanie strony za pomocą urządzeń mobilnych.

Zarówno na etapie projektu jak i w trakcie produkcji warto zadbać o to, żeby nasza biznes karta zapadła w pamięć odbiorcy. W końcu wizytówka to nasza … wizytówka.